turnus rehabilitacyjny i złamana nóżka
W dniach od 10 do 23 września przebywaliśmy z Bartkiem na turnusie rehabilitacyjnym w Zabajce 2, na którym jak zwykle Bartek bardzo ciężko pracował. Tak jak na poprzednich turnusach Bartosz korzystał z zajęć logopedycznych, dogoterapii, kinezyterapii, hipoterapii, terapii zajęciowej, terapii ręki, cranio-sacrale, biomasażu a także z zajęć w wodzie oraz z sali doświadczania świata. Niestety nasz turnus zakończył się po tygodniu, ponieważ Bartosz doznał kontuzji lewej nóżki. Z faktu, iż nóżka miała podwyższoną temperaturę oraz była opuchnięta wykonaliśmy prześwietlenie. Po konsultacji z lekarzem ortopedą okazało się że jest ona złamana w okolicy końca bliższego piszczeli z uskokiem oraz w okolicy przynasadowej strzałki. Z wizyty wróciliśmy z założonym gipsem.

wrzesień 2010
Początek września to dla nas zawsze czas radości... Już po raz szósty świętowaliśmy urodzinki naszego synka. Tradycyjnie była imprezka, goście odśpiewali Sto Lat oraz wypili szampana - oczywiście bezalkoholowego. Nie zabrakło także torta, prezentów i dobrego humoru.

15 maj 2010
20 maja miał się odbyć nasz kolejny turnus rehabilitacyjny - niestety nie możemy w nim uczestniczyć ponieważ Bartuś podłapał ospę,  na chwilę obecną niestety jesteśmy w małym zawieszeniu z ćwiczeniami, przedszkolem i oczywiście z turnusem.

wielkanoc 2010
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy Wszystkim zdrowia, spokoju, oraz wewnętrznego zadowolenia, ciepłych pełnych nadziei świąt zmartwychwstania pańskiego, a także kolorowych spotkań z budzącą się do życia przyrodą, zdrowia, szczęścia, humoru dobrego, a przy tym wszystkim stołu bogatego, mokrego dyngusa, smacznego jajka i niech te święta będą jak bajka.

luty 2010
W dniach od 17 lutego do 2 marca przebywaliśmy na turnusie rehabilitacyjnym w Zabajce 2. Turnus ten był już 13 turnusem w życiu naszego synka. Tak jak na poprzednich turnusach tak i w tym Bartek bardzo dzielnie pracował na zajęciach. W tym turnusie najfajniejszymi zajęciami okazały się zajęcia w basenie, w którym Bartek próbował samodzielnie pływać-oczywiście z odpowiednim zabezpieczeniem. Pozdrawiamy wszystkich Zabajkowych rehabilitantów oraz ciocię Anię.

Bartuś u stomatologa
19 stycznia udaliśmy się z Bartusiem na planowaną wizytę do pani stomatolog. Wizyta miała na celu usunięcie jednego ząbka mlecznego (dolna jedynka), a to dlatego, że wyrastał ząb stały przy pełnej obsadzie zębów mlecznych. Podczas wizyty okazało się, że wyrzyna się także druga jedynka i pani doktor postanowiła usunąć także drugi ząbek. Reasumując Bartkowi usunięto dwie dolne jedyneczki. Ku naszemu ździwieniu Bartosz zniósł wizytę bardzo dzielnie. Otrzymał dwa znieczulenia miejscowe, a następnie usunięto ząbki. Najważniejsze w całej wizycie było bardzo profesjonalne podejście pani doktor, która tak zajęła Bartusia, że nawet nie miał czasu na płacz.

styczeń 2010
Nareszcie nadszedł ten moment, w którym możemy przedstawić Wam pierwszy wymarzony aktywny wózek Bartusia. Dziękujemy Wszystkim za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogliśmy sfinansować wózeczek. Taki wózeczek to dla naszego synka dodatkowa codzienna rehabilitacja (trzymanie prawidłowej pozycji ciała i głowy, wzmacnianie górnej części ciała, poprawa koordynacji wzrokowo-ruchowej).

zapraszamy do galerii