Prośba o 1%

Kolejny rok, kolejne wyzwania przed Bartkiem i przed nami - rodzicami. Czy tego chcemy czy nie Bartek rośnie i dlatego naszym kolejnym wyzwaniem jest pozyskanie środków na zakup schodołaza. Jest to urządzenie, do którego podpina się wózek inwalidzki i bez problemu można pokonać schody. Niestety nasze kręgosłupy już odczuwają transport bartka (i wózka). Kilka razy w ciągu dnia musimy zjechać i wciągać Bartka po schodach. Szkoła, wizyty lekarskie, spacery, rehabilitacje to dodatkowe wciąganie. Do naszego domu (bloku) prowadzi 9 schodów - nie pokonując ich skazujemy Bartka na pobyt w 4 ścianach, a nie na kontakt z innymi, a najbardziej ze swoimi koleżankami i kolegami.

W tym miejscu bardzo chcielibyśmy prosić Was drodzy Darczyńczy: Rodzinko, Znajomi, Przyjaciele, Sąsiedzi, Znajomi Znajomych - o coroczne wsparcie z tytułu przekazania 1% w rozliczeniu z Urzędem Skarbowym. Wszystkie środki przekazane na Bartka subkonto w pierwszej kolejności zostaną przekazane na zakup schodołaza, pozostałe na bieżącą rehabilitację, pomoce, lekarstwa itp.

Będziemy bardzo wdzięczni za chęć przekazania 1% właśnie na subkonto Bartka.


Czym jest subkonto

Subkonto - to indywidualne konto Bartka w Fundacji Słoneczko, na które wpływają pieniążki z Waszych wpłat indywidualnuych, 1% oraz darowizn. Uzyskane pieniądze - my jako rodzice - możemy przeznaczyć tylko i wyłącznie na potrzeby Bartka. Możemy zakupić potrzebny sprzęt rehabilitacyjny (np. wózek inwalidzki, pionizator, obuwie ortopedyczne, łuski, schodołaz... ), sfinansować nagłe, prywatne wizyty lekarskie, zakupić pomoce logopedyczne i terapeutyczne, zakupić środki medyczne (pieluchy, cewniki, kompresy, żele, lekarstwa...). Aby rozliczyć się z fundacją musimy przedstawić jej fakturę lub rachunek zakupu danego środka i tylko i wyłącznie na tej podstawie możemy otrzymać zwrot poniesionych kosztów na leczenie i rehabilitację Bartka.

Za wasze pieniążki nie kupujemy sobie nowych telewizorów, mebli, telefonów... nie jedziemy też na wakacje do Grecji. Wasze pieniązki to w 100% lepsze jutro dla Bartka. Gdyby nie Wy nie mielibyśmy np. wózka dla Bartka i innych potrzebnych i tak ważnych pomocy.

Ktoś powie - przecież macie dofinansowanie z NFZ i PEFRON. Tak mamy, ale jak wszędzie jest to magiczne ALE : nikt nie mówi że: np. na wózek inwalidzki należy się nam dofinansowanie co 3 lata w kwocie 3000,00 a ów wózek z wyposażeniem do potrzeb Bartka to koszt ok.9000,00 (ostatni wózek wystarczył nam na 1,5 roku ponieważ Bartek bardzo urósł i wózek okazał się za mały). Cewniki - kupujemy bezpośrednio od przedstawiciela, ponieważ kwota naszej dopłaty do refundacji NFZ jest większa niż zakup bezpośredni u przedstawiciela (absurd). Leki przeciwpadaczkowe, które Bartek potrzebuje zostały wycofane z rynku polskiego i musimy sprowadzać je z Niemiec ( Pani Aniu wielkie DZIĘKUJEMY)

Mam nadzieję, że tym krótkim wpisem rozwiałam Wasze wątpliwości, a tym samym zachęciłam do przekazywania Waszych wpłat na subkonto Bartka :)