wrzesień 2009

Wakacje minęły nam bardzo spokojnie i domowo, ale za to od 1 do 14 września byliśmy na turnusie w Zabajce. Jak zwykle było dużo wyczerpujących zajęć, ale udawało nam się wygospodarować trochę czasu na spacery, jednodniowy pobyt nad morzem, oraz na odwiedzenie mini zoo w Człuchowie.

7 września obchodziliśmy również kolejne urodzinki Bartusia. To już 5 lat jak nasz synek jest z nami : )


7 czerwiec 2009

W dniach od 19 maja do 1 czerwca przebywaliśmy na turnusie w Zabajce 2 . Podczas takiego turnusu Bartek przechodzi dwutygodniowe usprawnienie z zakresu kinezyterapii, hipoterapii, ćwiczeń w urządzeniu EVRO (poczucie własnego ciała w przestrzenii), basenu, terapii zajeciowej, elementów neurokinezjologii, terapii Cranio-Sacrale, zajęć logopedycznych oraz z muzykoterapii, masażu Shiatsu i zajęć wg metody V. Sherborne. Na tym turnusie Bartek mógł już korzystać z basenu na fakt, że jego nóżki są już wyleczone, ale niestety w drugim tygodniu Bartuś się przeziębił i musieliśmy zrezygnować z zajęć w wodzie :( Kolejny turnus we wrześniu, a na razie kontynujemy małą walkę z przyjęciem Bartusia do przedszkola ...


Wielkanoc 2009

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...


11 marzec 2009

Kolejny turnus rehabilitacyjny za nami. Jak zawsze całe dwa tygodnie były bardzo pracowite i wyczerpujące. Bartuś miał bardzo dużo zajęć, ale niestety nie mógł korzystać z basenu ze względu na świeże jeszcze ranki pooperacyjne. Kolejny turnus już 19 maja, a to za sprawą tak dużych serc jakimi obdarzacie naszego synka wspierając jego rehabilitację. Dziękujemy.


9 luty 2009

Nasz synek ponownie nas zaskoczył - zakupiliśmy Bartusiowi pierwszy aktywny inwalidzki wózek. Postanowiliśmy, że będzie to wózeczek używany, ponieważ chcieliśmy sprawdzić czy Bartek będzie nadawał się do takiego typu wózka i tu ździwienie... Bartuś już na drugi dzień zaczął sam się przemieszczać, a dodatkowo sprawiało mu to dużo radości. Docelowym wózeczkiem dla naszego synka będzie BRIX firmy MEYRA którego można podejrzeć w zakładce LINKI.


9 luty 2009

Kolejna zmiana gipsów za nami. Na chwilę obecną lekarz zostawił Bartusiowi łuski gipsowe, które mamy zakładać na noc, a w dzień przyklejać specjalne plasterki przyśpieszające gojenie ranek. Dostaliśmy również pozwolenie od lekarza na udział w turnusie rehabilitacyjnym, którego termin przypada na 25 lutego.


Rozliczenie z Urzędem Skarbowym

Tak jak w roku poprzednim, tak i w tym roku rozpoczynamy akcję: "Twój 1% podatku dla Bartusia". Wszystkie potrzebne wskazówki do przekazania 1% zamieszczone zostały w zakładce "Jak pomóc Bartkowi". To tylko 1%, a tak wiele może ...


Styczeń 2009

Nóżki Bartusia goją się powoli. Na chwilę obecną jesteśmy po drugiej zmianie gipsów. 12 stycznia zostały usunięte z nóżek druty, które stabilizowały stopy do pozycji prawidłowej i od tego dnia dostaliśmy zgodę od lekarza na ponowne rozpoczęcie pionizacji. Obawialiśmy się, że w wyniku przeprowadzonej operacji nasz synek zapomni to czego do tej pory się nauczył (pełzanie, samodzielny siad, obroty) lecz Bartek znów nas zaskoczył - doskonale wszystko pamięta. Czas gipsów nie był czasem straconym dla Bartusia. W tym czasie uczył się kontrolowanych upadków z pozycji siedzącej. Kolejna zmiana gipsów 9 lutego.