Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń,
że może z niej uczynić Betlejem.
Każdy z nas ma na tyle ciepłe serce,
że może przyjąć nowo narodzoną miłość.
Do tego wystarczy tylko wiara,
a nadzieja i miłość przyjdzie sama.

Szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz szampańskiego Nowego Roku
                 życzy Bartek z rodzinką

Podziękowania
Kochani Darczyńcy, Przyjaciele, Znajomi,  Rodzinko...

Nadszedł czas aby powiedzieć WIELKIE DZIĘKUJEMY - za co??? za waszą dobroć, za duże serduszka, za hojność, za to że jesteście.
Jak co roku o tej porze (chociaż o dwa tygodnie wcześniej) rozpoczęło się księgowanie Waszego 1% na subkoncie Bartka.
Jak co roku zaczynamy planowanie co do najlepszego wykorzystania waszej dobroci.
Na chwilę obecną dziękujemy Wszystkim "podlegającym" urzędom skarbowym: Oborniki, Lesko, Szamotuły, Zielona Góra, Warszawa-Targówek, Poznań (Jeżyce, Nowe Miasto, Grunwald, Winogrady, Wilda), Czarnków, Toruń, Szczecin, Bydgoszcz, Wągrowiec, Leszno, Środa Wielkopolska, Piła, Nowa Sól, Wrocław, Gniezno, Wejherowo, Pruszcz Gdański, Śrem, Wodzisław Śląski, Bielsko Biała, Łęczyca, Bełchatów, Zduńska Wola, Drezdenko,

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY


Problemy ze strona
Przez pewien okres czasu nie mogliście odwiedzić strony Bartka??? - to za sprawą okropnego wirusa, robota, który w ekspresowym tempie zaatakował naszą stronkę.

Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji Pana Tomka, który jest twórcą naszej strony możecie dzisiaj nadrobić zaległości z cyklu "Bartek i jego wydarzenia"

Dziękujemy Panie Tomku :)


Złamanie
Tak, dobrze czytacie :( po raz drugi doszło do nadkłykciowego złamania kości udowej prawej. Na oddziale Urazowo-Ortopedycznym w Szpitalu w Poznaniu spędziliśmy 5 długich dni, podczas których dokonano repozycję odłamów złamania z rekonstrukcją dalszego końca kości udowej prawej, zespolono śródszpikowo prętem Rusha oraz założono opatrunek gipsowy obejmujący stopę, goleń i udo.

Teraz tylko albo aż 4 tygodnie w gipsie i powrót do naszej małej normalności. Zaczniemy od początku bardzo delikatnymi zajęciami ruchowymi aby nie przeciążyć nogi.
Za czym Bartek tęskni najbardziej? Aby przesiąść się z łóżka na swój wózek i znów poczuć się niezależnym.


9 Urodziny
Tak, tak to już 9 lat jak Bartuś jest z nami. Jak co roku hucznie obchodziliśmy Jego święto. Dziękujemy przybyłym gościom, za to że byli z nami, za dobry humor, za pomoc w zjedzeniu pysznego tortu, za dobrą zabawę no i za prezenty. :) DZIĘKUJEMY

Zaległości
Przepraszamy Wszystkich odwiedzających stronę Bartka za tak długi okres bez wpisów na stronce. Niestety nie ma chyba innego wytłumaczenia jak letnie rozleniwienie, ale postaram się szybciutko nadrobić zaległości :)

Otóż po raz pierwszy od 8 lat pozwoliliśmy sobie wziąć wolne od wszystkich zajęć i wyruszyć nad nasze polskie morze a dokładniej do Świnoujścia. Jeżeli pokonanie dziesiątków kilometrów i zwiedzenie wszystkich atrakcji turystycznych można nazwać odpoczynkiem to zachęcamy do zwiedzania fortów, parku zdrojowego, portu, falochronów oraz sąsiednich miasteczek.

Przez cały okres wakacyjny (z wyjątkiem urlopu :) ) Bartek korzystał bardzo intensywnie z zajęć z logopedą, zajęć z rehabilitacji ruchowej oraz z terapii zajęciowej.

Od 2 września mieliśmy wrócić do przedszkola, dzieci, zajęć specjalistycznych ale niestety Bartek się rozchorował. Podkreślę niestety, ponieważ to już ostatni rok w którym Bartek uczęszcza do przedszkola, a przed nami kolejne wyzwania i decyzja co dalej? - nauczanie indywidualne czy szkoła?Wielkanoc
Na stole święcone, a obok baranek
koszyczek pełny barwnych pisanek
i tak znamienne w polskim krajobrazie
w bukiecie srebrzyste wiosenne bazie
zielony barwinek, fiołki i żonkile
barwami stroją uroczyste chwile
w dom polski wiosna wchodzi na spotkanie
                        gdy wielkanocne na stole śniadanie

Jak co roku o tej porze zwracamy się z prośba do wszystkich Was, którzy rozliczając się z Urzędem Skarbowym nie wiedzą na kogo lub na co przeznaczyć swój 1%. Prośba ogromna - rodziców w imieniu Bartka, abyście Ci którzy jesteście z nami od początku - pozostali na zawsze, a Ci którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z 1% - abyście przekazali go właśnie na subkonto Bartka, a tym samym wspomogli rozwój i ciężką codzienną rehabilitację naszego synka. Wszystkie niezbędne wskazówki związane z przekazaniem 1% znajdziecie w zakładce "jak pomóc Bartkowi"